Yaşamın sürekli üzerime geldiği ve artık çok yorgun hissettiğim günlerdi. Kendimi bildim bileli dik durduğum hayata karşı yenilgi kabul etmez meydan okuyucu tavırlarımın son demlerini yaşıyordum. O kadar fazla mücadele vardı ki hayatımda , aşk cephesinde, aile cephesinde ve iş cephesinde durum hiç de iyi görünmüyordu. Gün geldi aşk bitti…Gün geldi iş bitti… İşte böyle bir zamanda kendimi o kadar yetersiz hissettim ki, okuduğum onca kitaba ve sahip olduğum onca bilgiye ve tecrübeye rağmen…

Kendimi tanıyamaz hale gelince kendimi bulacak ve şifrelerimi çözecek bir araç aradım. Kendimi yeni baştan yapılandırmak ve yeteneklerimi açığa çıkaracak kısacası kendimi keşfedecek bir şeylerin olması gerekiyordu. İşte rakamlar tam da böyle bir zamanda çıktı karşıma. Rakamlar bana kendi içime bakabileceğim bir başlangıç yapmamda çok etkili bir yöntem olan yaşam kodunu öğretti.

Uzun zaman yaşam kodumu çözerek ilerledim. Teknik işlerde başarılı olan, aynı zamanda sosyal bilimlere çok yakın biriydim. Bilgisayar yazılımları yapıyordum ancak sürekli astroloji, kişisel gelişim, psikoloji okuyordum.Çok fazla danışılan birisiydim. Neden ? Kimdim ben ? Hayat amacım neydi ? Ne için yaratılmıştım ben ?

Sorularıma aradığım tüm cevapları rakamların içinde buldum.Yaşam kodum ve hayat amacım, nasıl işlediğim, dünyaya nasıl baktığım, hayat dersim, çözüm üretirken kullanmam gereken yollar ve yöntemler, tepkilerim,içimdeki çocuk daha nicesi rakamların diliyle beni yine yeniden yepyeni birisi olarak hayata karşı gülümseyen ve gittikçe “yaşama yerleşen” birisi haline getirdi.

Artık hangi yıl rakamlar bana ne diyor, Günerji ile kendi Yaşam Kodumu birleştirip o gün neyi nasıl yapacağımı biliyorum. Kendimi keşfedip enerjimi günün enerjisiyle  bütünleştiriyorum ve kendi yaşamımın mimarı olarak günümü yaşıyorum.

Şimdi size şunu söylemek istiyorum.Birisi bana çok daha genç yaşlarımdayken yaşam kodumu anlatabilirdi.Kendimi keşfedecek bir içsel yolculuğa hazırlayıp, sonrasında günerji ile tanıştırabilirdi.

Mehmet Aktürk yaşam yolculuğuna 1970 yılında İstanbul’da başlayıp, yolu askeri okullarda okuyarak İzmir ve Ankara’dan geçmiştir. Askeri yaşamdan ayrılıp sivil hayata dönünce bilgisayar dünyasına kattığı bir çok yazılım projesiyle ticari yaşamın içinde hem bir girişimci hem de bir bilgisayar programcısı olmuştur.

Yukarıdaki satırlarda anlatıldığı gibi, bir zaman sonra yaşam amacını keşfedecek farkındalıkları onu bireysel gelişim sektörününde içinde proaktif şekilde çalışmaya yönelmiştir. Şimdi sizlerle paylaşımlarını günerji uzmanı ve yaşam kodu analisti olarak devam ettirmektedir.

http://www.gunerji.com/

Mehmet Aktürk, Tuva Sanat Merkezi’nde önceden belirli zamanlarda başta ”Doğum Tarihinizde ve İsminizde Saklı Sırlar” olmak üzere çeşitli atölye çalışmaları düzenlemektedir. Güncel etkinliklerimiz için tıklayınız.