Temel eğitimini Filistin’de tamamlayan Halit Jarrar, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Bilişim Sistemlerinden mezun oldu ve Ankara Ahmet Yesevi Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemlerinde yüksek lisansını tamamladı. Bilişim, uluslararası ticaret, organizatörlük ve koordinatörlük alanında Türkiye ve yurt dışında çalışmalar yaptı. Uzak doğu sporları ve felsefesiyle ilgilendi. Doğuştan gelen duyu-dışı algılarının güçlü olması, eski kuşak aile bireylerinin ve kendisinin Ortodoks tıp (modern Batı tıbbı) ve alternatif / tamamlayıcı tıp içerisindeki holistik (bütünsel) şifacılığa ilgili olması nedeniyle küçük yaştan itibaren insan ve yaşam analizleriyle ilgili araştırmalar ve çalışmalarda bulundu.

Türkiye Masaj Enstitüsünden mezun olduktan sonra Berna Özcan Demir’den reiki ve diğer şifa enerjileri alanında eğitimler, internet üzerinden online uluslararası video-eğitim konferanslar, Marmara Üniversitesinde doğal afet – ilk yardım ve Nar Eğitim’den Spritüel NLP master’lık eğitim ve sertifika programlarına katıldı.

Halit Jarrar, dünyada her geçen gün gelişen tamamlayıcı sağlık alanındaki holistik workshop programları ve bireysel çalışmalarına, devam etmektedir.