İstanbul Go Okulu ile ortaklaşa düzenlediğimiz Yetişkinler için Go Atölyesi 15 Eylül Pazartesi günü 20:00-22:00 saatleri arasında Tuva Sanat Merkezi’nde. Go ile tanışmak isteyen dostlarımızı bekliyoruz.  

Dünyanın en eski, en basit ve en karmaşık strateji oyununu öğrenmek için bize katılın. Sadece bir oyunun değil aynı zamanda 4.000 yıllık bir geleneğin parçası olun, yola kendinizi tanımak ve geliştirmek için çıkın. Go’nun otantik dünyasında rakibinizin ortağınız, tek rakibinizinse ezberleriniz ve önyargılarınız olduğunu keşfedin.

Derler ki, tarihin derinliklerinden bugüne dek yeryüzünde iki aynı GO oyunu oynanmamıştır. Her oynadığınız Go eşsiz ve size özeldir.

Kısacası Go; savaşları, aşkları, belleği, başarı ve başarısızlıkları, sesi ve sessizliğiyle hayatın tahta üzerindeki yansımasıdır…

Tuva Sanat Go Atölyesi

İstanbul Go Okulu açtığı atölyeler ile sizleri Go ile tanıştırıyor. Sene boyunca devam eden atölyelere katılarak dilerseniz bir turnuva oyuncusu olmak mümkün. Atölye kayıtları 4′er hafta üzerinden yapılırken oyunun genel mantığını anlayabilmek için en az 8 haftalık bir katılım öneriyoruz. Yetişkin atölyeleri yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Atölyelerde bir ders yaklaşık iki saat sürer ve eğitmenin yönlendirmesi dahilinde ağırlıklı olarak oynanır. 30 dak. civarında bir süre teorik çalışmaya ya da egzersiz çözmeye ayrılır. 

İstanbul Go Okulu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.