ETKİNLİK BİLGİSİ:

OYUNCULUK SANATI

 

Ülkü Aşaröz ile Oyunculuk Sanatı her Salı 19.30 – 23.30 saatleri arasında Tuva Sanat – Kızıltoprak’ta.

Her oyunun kendi kuralları vardır, ilk kural ‘’kuşku duymamak’’tır.

Yalnız  ‘’seyirciye’’ değil, ‘’seyirciyle’’ oynanan bir oyundur TİYATRO

Ancak ‘’kendini tanıyan’’  kişi, iyi aktör olabilir  diyerek, düş gücünüzü beden ve zihin performansınızla buluşturabilmenin tekniklerini öğreten, sahne ve ekran oyunculuğu uygulamalı çalışmalarıyla ifade sanatında güçlenmenizi hedefleyen bir programla  yol alıyor, Ülkü Aşaröz, oyunculuk öğrencileriyle…

17 Ekim 2017 Salı günü  derslere başlayacak olan atölyemiz,  ilk 5 ay metod oyunculuk, epik oyunculuk, psiko drama, müzikal oyunculuk yöntemleri uygulamalı eğitimi ardından, Mart, Nisan, Mayıs ayları itibariyle, öğrenilenlerin deneyimlendiği bir sürece;  oyun hazırlığı, prova sürecine girecektir. Haziran ayı ekip için genel prova ve Ülkü Aşaröz rejisi ile sahneye konacak oyunun gösterimiyle sezonu noktalayacaktır.

 _______________

ÜLKÜ AŞARÖZ - Sanatçı & Sahne Sanatları Eğitmeni                                                                              

İstanbul doğumlu sanatçı Ülkü Aşaröz anne ve babasının müzik sevgisi ve yönlendirmesiyle 5 yaşında mandolin, piyano ve bale dersleri almaya başladı.

Muammer Sun, Cenan Akın ve Selahattin Evcil gibi Türk çağdaş müziğinin büyük müzisyenlerinden dersler alarak hem korolarda hem de tiyatro ve dans gösterileriyle zenginleşen aktif bir ortaokul ve lise dönemi geçirdi.

Ankara Üniversitesi DTCF tiyatro oyunculuk ana sanat dalına yönelerek, hocası Prof. Dr. Nurhan Karadağ ile dans tiyatrosu ve müzikal üzerine çalışmalar yaptı. Stüdyo Ankara’da çeşitli cıngıllar, tiyatro ve reklam müzikleri hayata geçirdi.

Pek çok tiyatro eserinde oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Dizi, drama,  sinema ve reklam oyunculuğu yaptı. Sahne sanatları eğitmeni kimliği ile çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan sanat topluluklarını sahneye hazırladı. 2000 yılı Eurovision Şarkı Yarışmasında TRT’nin oluşturduğu 8 kişilik jüri kurulunun içinde yer aldı.

3 yıl, dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek ülkemizde okuyan üniversite öğrencilerden oluşan “Dünya Renkleri Korosu”nun şefliğini yaptı ve koroya bir albüm hazırladı. Sanatçı, çocuklar için bestelediği şarkılardan oluşan ve “Öncü Müzik”ten çıkan “Sadece Çocuklar İçin” isimli albümüyle çocuk gösterilerine ve konser programlarına katılmaktadır.

Ankara’da bulunduğu dönem içerisinde sanat çalışmalarının yanı sıra yaratıcı drama, diksiyon, bale, step aerobik ve aerodans dersleri verdi. Ülkü Aşaröz halen Meditatif dans dersleri ile ruh-zihin-beden bütünlüğü ve nefes, omurga farkındalığı ve yaratıcı drama, sahne ve kamera oyunculuğu teknikleri üzerine çeşitli gruplara eğitmenlik yapmaktadır.

_______________

Not:  Az çok tiyatro deneyimine sahip yada temel oyunculuk eğitimi almış başvurular mülakatla değerlendirilip oyunculuk sınıfına  dahil edilecektir. Sınıf mevcudu 12 kişi ile sınırlı tutulmuştur.

Eğitim Süresi: 17 Ekim 2017 -  12 Haziran 2018

Her Salı günü 19.30 – 23.30 (4 blok saat) – Genel prova sürecinde ekipçe mutabık kalınan 2. bir gün çalışmalara dahil edilecektir.

Katılım Bedeli / Aylık: 500 TL

Hemen Bilet Al

Katılmak isteyen dostlarımızın rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz.