ETKİNLİK BİLGİSİ:

AMAZONLAR KULUBÜ

DENGE, ESNEKLİK, ZARAFET, DANS VE HAREKET ÇALIŞMALARI

 

Ülkü Aşaröz ile Amazonlar Kulübü 9 Ocak Salı / 17.30′da Tuva Sanat – Kızıltoprak‘ta başlıyor.

 

 

ENERJİNİ TAZELE!

Beynimizi ve bedenimizi birlikte geliştirmek, bizi gençleştirir, mutlu eder, sağlıklı ve renkli bir hayata ulaştırır.

Nefes ve omurga farkındalığı; doğru nefes alma alışkanlığı ve doğru duruş kazandırır.

Müzik, ritm ve dans ile bütünleşerek yapılan bu çalışma  konsantrasyon, koordinasyon ve ifade bütünlüğü ortaya çıkarır.

Akışkanlık, denge ve koordinasyonu artırır, fit ve estetik bir vücut kazandırır.

Rahat ve saf bir zihin ile aktif,  güçlü ve enerjik bir bedeni yapılandırmanın yanı sıra konsantrasyon ve anlatım becerilerini sanatsal tatmin duygusu ile birleştirir.

Kendini ifade etme, günlük hayatta denge ve zarafet, pozitif yaşam algısı kazandırır.

Çakralardaki blokajları açar.

*Amazonlar Kulübü – Kadınlara yönelik hareketli, eğlenceli, geliştirici grup çalışmasıdır.

 _______________

ÜLKÜ AŞARÖZ - Sanatçı & Sahne Sanatları Eğitmeni                                                                              

İstanbul doğumlu sanatçı Ülkü Aşaröz anne ve babasının müzik sevgisi ve yönlendirmesiyle 5 yaşında mandolin, piyano ve bale dersleri almaya başladı.

Muammer Sun, Cenan Akın ve Selahattin Evcil gibi Türk çağdaş müziğinin büyük müzisyenlerinden dersler alarak hem korolarda hem de tiyatro ve dans gösterileriyle zenginleşen aktif bir ortaokul ve lise dönemi geçirdi.

Ankara Üniversitesi DTCF tiyatro oyunculuk ana sanat dalına yönelerek, hocası Prof. Dr. Nurhan Karadağ ile dans tiyatrosu ve müzikal üzerine çalışmalar yaptı. Stüdyo Ankara’da çeşitli cıngıllar, tiyatro ve reklam müzikleri hayata geçirdi.

Pek çok tiyatro eserinde oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Dizi, drama,  sinema ve reklam oyunculuğu yaptı. Sahne sanatları eğitmeni kimliği ile çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan sanat topluluklarını sahneye hazırladı. 2000 yılı Eurovision Şarkı Yarışmasında TRT’nin oluşturduğu 8 kişilik jüri kurulunun içinde yer aldı.

3 yıl, dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek ülkemizde okuyan üniversite öğrencilerden oluşan “Dünya Renkleri Korosu”nun şefliğini yaptı ve koroya bir albüm hazırladı. Sanatçı, çocuklar için bestelediği şarkılardan oluşan ve “Öncü Müzik”ten çıkan “Sadece Çocuklar İçin” isimli albümüyle çocuk gösterilerine ve konser programlarına katılmaktadır.

Ankara’da bulunduğu dönem içerisinde sanat çalışmalarının yanı sıra yaratıcı drama, diksiyon, bale, step aerobik ve aerodans dersleri verdi. Ülkü Aşaröz halen Meditatif dans dersleri ile ruh-zihin-beden bütünlüğü ve nefes, omurga farkındalığı ve yaratıcı drama, sahne ve kamera oyunculuğu teknikleri üzerine çeşitli gruplara eğitmenlik yapmaktadır.

_____________________

  * Kondisyon,  beden – ruh bütünlüğü  ve vücut  form, hakimiyet ve disiplini için düzenli devam edilebilir, sürekliliği olan keyifli bir çalışmadır. 

 * Hocaya ait özel  teknikler:   Yoga ile diyafram ve tüm vücut nefesi, doğru duruş , esneme, Temel Bale, basic oryantal dans, Afrika etnik dans figürleri, basic jazz dans, Osho diamond nefes çalışması ile çakra aktivasyon, tiyatro hareket doğaçlama teknileri ile gevşeme.

 * Ülkü Aşaröz ile ‘Amazonlar Kulübü’ 9 Ocak tarihinden itibaren her Salı 17.30 – 19.00 saatleri arasında Tuva Sanat – Kızıltoprak‘ta devam edecektir.

* Katılımcıların dans çalışması için uygun, rahat kıyafet giymeleri önerilir.
* Kontenjan sınırı vardır. Katılmak isteyenlerin rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz.
* Aylık – 4 Ders Katılım Bedeli: 340 TL