ETKİNLİK BİLGİSİ:

TİBET KASELERİ İLE İÇSEL YOLCULUK

Cenk Güçbilmez ile ”Tibet Kaseleri ile İçsel Yolculuk”

24 Ağustos Perşembe günü 20.00 – 21.30 saatleri arasında Tuva Sanat – Taksim‘de.

Tibet Kaselerinin orijini Himalaya bölgelerine dayanmaktadır. Yüzlerce belki de binlerce yıldan beri Tibet rahipleri bu kaseleri meditasyon çalışmalarında kullanmışlardır. Ve Aurayı temizlediğine inanmaktadırlar.

Batı dünyasının Tibet kaseleri ile tanışması 1960-70‘li yıllara dayanmaktadır. Çiçek çocukların Tibet, Nepal’den getirmiş olduğu bu gizemli kaselerin sırları üzerinde çalışmalar yapmışlardır, sesle şifa çalışmalarının en güçlü araçlarından bir hale gelmiştir.

Tibet kaseleri meditasyon çalışmalarında, rahatlama seanslarında, müzik yaparken, bir odanın veya kişinin aurasını temizlemede, sprituel yolculuklar yapmada kullanılmaktadır.

Bu seansta Tibet Kaseleri ile bir yolculuğa çıkacaksınız. Hepinizi bu yolculuğa bekliyorum…

Cenk Güçbilmez hakkında

1976 İstanbul doğumlu Cenk Güçbilmez’in müzik ve sesle yolculuğu Okay Temiz Ritim Atölyesi Afrika ritimleri ve müziği ile ilgili çalışma ve konserler ile başladı. Engin Gürkey Ritim atölyesi’nde Latin ritim ve müziği çalışmalarında bulunduktan sonra kendi projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Afrofanga, Afrotolia, Naif, Ahmet Beyler, İstanbul Soundpainting Orchestra gruplarında perküsyon ve davul çaldı. Son olarak Şamanik ritim ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan Shamoon grubunda perküsyon ve sesini kullanmaktadır. Ayrıca Rhythm Arena ekibi ile ritim üzerine çeşitli kurumsal workshop çalışmalarında yer almıştır. Uzun yıllar Hindistan, Nepal ve Tibet’te yaşamış olan Belçikalı Surya Maarten’den Çakra sesleri ve Tibet Kaseleri üzerine eğitim almış olup bu konuda kendini geliştirmeye devam etmektedir. Perküsyon ve davul çaldığı albümler: Shamoon – Merkabah, Ahmet Beyler – Hayat Nerden

____________

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 

Berrin Yılmaz: 0532 485 98 62

Tuva Sanat – Taksim

Katılım Bedeli: 40 TL

Hemen Bilet Al

BİLGİ ve REZERVASYON