ETKİNLİK BİLGİSİ:

MANDALA DOKUMA ATÖLYESİ

 

Sinem Beykurt ile Mandala Dokuma Atölyesi 3 Aralık Pazar günü 15.30 – 19.30 saatleri arasında Tuva Sanat – Bağdat Caddesi‘nde.

Üretmekten uzaklaştığımız bu günlerde, bir o kadar da kendimizden uzaklaşıyoruz. Dişil enerjimizi şifalandırmak için ellerimizin yaratıcı gücüne odaklanacağımız bu çalışmada;

Sizleri ilişkilerimizin şifalanması niyetiyle sevginin rehberliğinde renkli ve neşe dolu bir mandala yolculuğuna davet ediyoruz.  

Renklerin İlahi Dansı Atölyemizde ilk önce; Öz’e Dönüş Meditasyonu ile hayatlarımızda sevgiyi, güveni canlandırarak, ilahi akışa ve öz nurumuzun ışığına teslim olmaya niyet edeceğiz, Meditatif mandala dansı ile bedenlerimizi bu enerjiye uyulmayacağız.

Meditasyon ve beden çalışması sonrası açılan bu güven ve huzur alanında Mandala Dokuma Çalışması ile alanımıza renkleri davet ederek, renkli iplerle güzel niyetlerimizi yükleyeceğimiz şifa mandalalarımızı dokuyacağız. 

Renkleri bilinçaltının şifalanması için kullanıp, İlişki ağlarımızı sevgi yumakları ile örüyoruz <3 <3 <3

Program içeriği:

Tanışma çemberi

Meditasyon ile Öz’e Dönüş – Niyet Çalışması & Meditatif Mandala Dansı

Mandala Dokuma Tekniği paylaşımı ve uygulaması

Derin Gevşeme ve Mandala Meditasyonu

Kapanış Çemberi, deneyim paylaşımı

Mandala Nedir?

Bir noktadan başlayıp genişleyen çember, daireler, yuvarlaklar, labirentleri içeren şekillerdir, bu şekiller bilinen en eski sembollerdir ve her kadim gelenekte görülmektedir. Mandala insanın mağara duvarlarına çizdiği ilk resimlerden başlayıp inşa ettiği muhteşem tapınaklara dek hep temel bir desen, ve her kadim gelenekte önemli bir içsel gelişim uygulaması olmuştur.

Mandala, kişinin öz benliğinin ve evrenin geometrik bir yansımasıdır. Mandala yapan kişi, mandalanın merkeziyle özdeşim kurar; kendini bu meditatif yaratım sürecine teslim ettiğinde evrenin merkezinden genişleyerek, ahengin ve aşkın farkına varacaktır. Mandalanın merkezi, herşeyin etrafında döndüğü başlangıç noktasıdır ve öz orada saklı olduğu gibi, birlik hali de bu bütünlükte sırlıdır.


Sinem Beykurt kimdir? 

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Sinem, 2007 yılında Sema deneyimi ile içsel yolculuğunda büyük bir dönüşüm yaşadıktan sonra sema, dans ve beden çalışmaları ile ilgili araştırmalarını derinleştirmeye başladı. 
2009 yılında psikoloji kariyerine ara vererek meditasyon, bedensel farkındalık ve dans eğitimlerine yoğunlaştı. Aynı yıl dans, sema ve sahne performansları yapmaya başladı. 
2010 yılında içsel yolculugunda daha da derinleşmek amaçlı çıkmış olduğu 6 aylık Uzakdoğu yolculuğunda birçok ülke gezdi ve farklı kültürleri tanıma fırsatı oldu, ayrıca Uzakdoğu ezoterizmi, Yoga Meditasyon ve Dans üzerine çalışmaları oldu. 
2012 yılındaki 6 aylık yolculuğu boyunca Hindistan, Tayland ve Malezya’da birçok Sema sahne performansları yaptı ve Sema eğitimleri verdi.
2015 yılında Hindistan Goa’da 200 saatlik Yoga Eğitimenlik Eğitimini tamamladı ve bu süreçte Mandala Dokuma tekniği ile tanıştı. Spontan yaratıcılık, renklerin dansı ve meditasyonun harmanlandığı bu tekniği aşkla uygulamaya ve paylaşmaya başladı.
Yılın belli dönemlerini Hindistan ve Tayland’da geçiren Sinem Beykurt, hem bu ülkelerde, hem de Türkiye’de Sema Atölyeleri yapıyor, Yoga dersleri veriyor, Meşk ile Şifa Çemberleri ve Kadınlar için Şifa Çemberleri düzenliyor.
Ayrıca Şamanizm, Tantra, Yoga ve Mistik Müzik konularında uygulamaları ve aldığı eğitimler devam ediyor.

____________

Atölye süresi 4 saat olup atölyede kullanılacak malzemeler eğitmen tarafından sağlanacaktır.

Rahat hareket edebileceğiniz kıyafetlerle katılmanızı öneririz. 

Katılım Bedeli: 140 TL

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 

Tuva Sanat – Bağdat Caddesi

0216 550 9910

0532 485 9862

info@tuvasanat.com

Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 Kızıltoprak / Kadıköy
(Florence Nightingale karşısı, Finansbank üstünde 4. kat)

BİLGİ ve REZERVASYON