ETKİNLİK BİLGİSİ:

Nurhan Kadak ile Yoga Terapi

(Boyun, Omuzlar, Sırt)

Nurhan Kadak ile Yoga Terapi – 9 Ağustos Çarşamba – 19.30 – 20.30 saatleri arasında Tuva Sanat – Taksim’de.

Viniyoga ve Yoga Terapi Nedir? 

Viniyoga, Sanskritçe farklılaştırmak ve adapte etmek anlamına gelir. Her insanın kendi beden yapısı ve kişisel durumu farklıdır. Yoga Terapi bu farklılıkların  gözetilmesiyle kişinin ihtiyacına ve  beden tipine göre Yoga pozlarının adaptasyonu ve uygulanmasıdır.

Viniyoga öğretisi Hindistan’da Krishnamacharya tarafından oğlu Desikachar’a aktarılmış, o da Gary Kraftsow’u eğitmiştir. 

Yoga Terapi ile;

  • Nefesle birlikte yapılan akışlarla kasılı kasları gevşetmek ve zayıf kasları güçlendirmek,
  • Duruşu iyileştirmek,
  • Yapısal stabiliteyi arttırmak,
  • Eklemin hareket aralığını arttırmak,
  • Kasların arasında simetri araştırmak,
  • Sağlıklı fonksiyonel hareket kalıplarını geliştirmek amaçlanır.

Nurhan Kadak kimdir?

1983 yılında doğdu. 2007 İTÜ Kimya Bölümü Lisans ve ardından 2009 İTÜ Polimer Bilim ve Teknolojisi Yüksek Lisans eğitimini tamamlamasının ardından kimyager olarak çalışmaya devam etmektedir. 

2013 yılında YOTA (Yersiz Oyuncular Tiyatro Atölyesi)  bünyesinde doğaçlama tiyatro eğitimine başladı. 3 yıl Sevim Arat, 1 yıl Sinan Mutlu’dan doğaçlama tiyatro eğitimi aldı. Halen kısa ve uzun form doğaçlama tiyatro oyunları sergilemeye devam etmektedir. 

2015-2016′da başladığı Faruk Kurtuluş ile 200 saatlik Uluslararası Yoga Alliance Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi’nin ardından 2017′de Banu Çadırcı ile 100 saatlik Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Eğitimi’ni tamamladı.  Eğitimlerini almaya başladığından beri dersler vermekte, kendi doğasına yakınlaşmak isteyen herkes için vesile olmaya çalışmaktadır. Hem kimyager, hem doğaçlama tiyatro oyuncusu, hem de yoga eğitmeni olarak devam ettiği hayatında, dengeyi bulduğu; zihnini, bedenini, nefesini birleştirip kendine yakınlaştıran yogayı, paylaşmaya devam etmektedir.

www.facebook.com/nurhankadakileyoga

___________________________

*Dersimizde yoğunlukla  boyun, omuzlar ve sırt bölgesi üzerine çalışacağız ancak kalçalar-alt bedene yönelik pozlar da içereceğinden dolayı tüm bedeni kapsayan bir derstir. 

*19.30′da başlayacak ders için 19.15′te hazır bulunulması yeterlidir. Rahat şeyler giyilmesi önerilir. 

*Mekanımızda yeterli miktarda yoga mat vardır. 

*Kontenjan sınırı vardır. Katılmak isteyen dostlarımızın rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz.

*Katılım bedeli: 40 TL