ETKİNLİK BİLGİSİ:

ABDULLAH MUSTAFA AYDOĞDU İLE METAFİZİK FİLM OKUMALARI

INCEPTION

Abdullah Mustafa Aydoğdu ile Metafizik Film Okumaları Tuva Sanat Kızıltoprak’ta başlıyor.

İzlemek ve seyretmek arasındaki fark nedir? Evren içre evrenler boyut içre boyutlar ve “seyir var seyir içinde” denilen olma keşfetme yüceliğine erme arasındaki farktır olan. İki ile Tek arasında sır ve Tin arasında olan… Hep beraber Varoluşun metafizik ve tinsel doğasına dair bir seyir yapmaya davet ediyoruz sizleri. Üç hafta sürecek olan metafizik film okumalarımıza davetlisiniz. 

1. HAFTA: INCEPTION
 
12 Ocak 2018 – Cuma
Film İzleme: 20.00 – 22.30
Film Analiz: 22.30 – 23.15
 
(Dileyen dostlarımız sadece film analizine katılabilirler)

_________

Rüya gerçektir.

Rüya ve gerçek arasındaki sınır nerede başlar nerede biter? Kendisi de bir rüya olan yaşamamızda gündüzümüzde karşımıza çıkan olayları da yorumlamamız gerektiğinin ne kadar farkındayız? 

Hayat Tanrı Vişnu’nun rüyası mı? Rüyasında Chuang Tzu olduğunu gören bir Taocu kelebeğin transformasyonu mu? Nagual mi Tonal mi? 

Yolunu arayan bir Sufinin yakazası mı?

Sembol nedir, nasıl çözümlenmelidir?

Bilinçli lusid rüya görmenin yolları nelerdir ne işimize yarar bu teknik?

Artık bir klasik olan bu başyapıtta klasik manevi görüşlerin de ötesinde ve kadim bilgeliğin ve bilimin yol ışığında içsel bir keşfe çıkacağız. Abdullah Mustafa Aydoğdu’nun film izlemesinin ardından yapacağı çözümleme ve rüyalar hakkındaki çalışmamıza sizleri de davet ediyoruz.

Abdullah Mustafa Aydoğdu kimdir?

6 Haziran 1983′te Adapazarı’nda doğdu. Çok erken yaşlardan itibaren metafiziğe ve sufizme ilgisiyle daha ilkokul yıllarında sınıf arkadaşlarına meditasyon yaptırmayı denediğini ve bio-enerji yeteneklerini daha o yaşlarda geliştirmek için sürekli denemeler yaptığını anlatan Aydoğdu’nun gerçek dönüşümüm diye ifade ettiği metafizik ve spiritüel deneyimleri üniversitenin ilk yıllarında aldığı içsel oyunculuk ve meditasyon dersleriyle başladı. Reiki, Eft, Astroloji, Hermetizm, Mesnevi, Kuantum Fiziği, Paranormal Sufizim, Spiritüalizm ve Kadim Öğretiler üzerine çeşitli eğitmenlerden eğitimler aldı ve çok kapsamlı yoğun okumalar incelemelerde bulundu. Bu süreçte kendisinden eğitim isteyen ufak grupların ricası ile başlayan davetler üzerine AstroArt, Bilgi Paylaşım, Mawera Kişisel Gelişim Merkezi, Yeni Hayat Okulu gibi pek çok merkezde İzmir, İstanbul, Antalya, Bilecik ve Afyonda çeşitli gruplara Astroloji, Reiki, Duyu Dışı Algılama, Çakralar ve Astrolojinin Bağlantıları, Enerji Beden Bilgeliği, Rüya ve Sembol Analizi, Meditasyon ve Spiritüel Yaratıcı Drama üzerine eğitimler verdi. Halen bireysel danışmanlıklarını sürdürmesinin yanı sıra tiyatro yazarlığı ve çeşitli projelerde genel sanat yönetmenliği görevine devam etmektedir.

____________

Katılmak isteyen dostlarımızın rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz.

Tuva Sanat - Kızıltoprak

info@tuvasanat.com

0216 550 9910

Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 Kızıltoprak / Kadıköy

(Florence Nightingale karşısı, Finansbank üstü)

Katılım Bedeli: 20 TL

____________