ETKİNLİK BİLGİSİ:

HOLİSTİK NEFES KOÇLUĞU

ÇOCUK NEFESİ UYGULAYICI EĞİTİMİ

 

İstanbul Go Okulu ile birlikte düzenlediğimiz Yelda Çetiner ile Holistik Nefes Koçluğu – ÇOCUK NEFESİ UYGULAYICI EĞİTİMİ 11-12 Kasım tarihlerinde Tuva Sanat – Bağdat Caddesi’nde.

 

11 Kasım 2017 – Cumartesi

12 Kasım 2017 – Pazar

Saat: 10.00 – 17.00 

”Uluslararası Sertifikalı Holistik Nefes Koçluğu” eğitimi, merkezi Amerika’da bulunan ”QUANTUM INTEGRAL MEDICINE CENTER” ve DR. MICHAEL WAYNE işbirliğiyle sertifikalandırılmaktadır.

HEDEF KİTLE:

Koçluk eğitimimize ,  anneler babalar, çocuk gelişim uzmanları, ana sınıfı ve ilk öğretim öğretmenleri,  spor ve drama öğretmenleri, rehberlik eğitmenleri, pedagog ve psikologlar, yoga ve pilates eğitmenleri ,kişisel gelişim eğitmenleri , oyunculuk eğitmenleri katılabilir ve çocukların kişisel gelişimine, holistik sağlığına, başarı seviyesini arttırma, konsantrasyon ve odaklanma ,farkındalık, stresle başa çıkabilme , sınav kaygısı gibi birçok konuda bilgi sahibi olup çocuklara katkıda bulunabilirler.

EĞİTİM BİLGİSİ:

Çocuklara doğru nefes egzersizlerini öğrettiğimiz de, onlara streslerini yönetmek , konsantrasyon ve odaklanmalarını arttırmak ,sakin, huzurlu ve kaliteli bir hayatın anahtarını sunarız.

Bilinçli nefes alma şekli, yani doğal nefese geçiş çocuklarda çokça görülen ağız nefesinin , yeniden en sağlıklı nefes biçimi olan yani burundan alınıp burundan verilen doğal nefese dönmelerine yardımcı olur.

Böylelikle daha yaratıcı , daha dikkatli, daha özgüvenli ,daha sevecen, daha pozitif, daha iyi ilişkiler kurabilen çocuklar haline gelirler parasempatik ve sempatik sistem dengelenir ,çocukların bütünsel sağlığı ,bağışıklık sistemi daha da kuvvetlenir.

Ağız nefesi birçok çocuğun sıkça tekrarlanan solunum yolları enfeksiyonlarına sebep olur.

Ağız solunumu son derece sağlıksız olup buna neden olan faktörlerin bir an önce kaldırılması gerekir. Bu anlamda diyafram nefesine geçiş çok önemlidir.

Nefes çalışmaları yapan çocukların kaygı ve korku düzeyleri minumuma indirip, okul hayatında daha verimli ders çalışma  , sınav kaygısının giderilmesi, konsantrasyon ve odaklanma, derse yoğunlaşma ,sakin ve huzurlu ders dinleme, hafıza kapasitesini genişletme ,aile, okul ve çevresi ile daha iyi ilişkiler kurabilme yeteneklerini arttırıp ,daha sağlıklı, verimli, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeleri için kolaylaştırıcı çalışmalar bütünüdür.

Çocuk nefes atölyesinde çocuklar nefes eğitmeni eşliğinde 6 ila 13 yaş arasında gruplandırılarak çalışırlar.

Nefes egzersizleri oyunlarla, fiziksel çalışmalarla, meditasyon ve şarkı çalışmalarıyla harmanlanarak, çeşitli materyallerle birlikte , çocukların doğru nefesi daha eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olur.

EĞİTİM PROGRAMI İÇERİĞİ

 • Tanışma 
 • Çocuk nefesi uygulayıcılık eğitiminin amaçları ve yararları 
 • Nefes analizi
 • Holistik nefesi tanıyalım
 • Nasıl nefes alırız öğrenelim
 • Akciğerler ve diyaframımız konuşuyor
 • Doğru nefesle neleri başarabiliriz
 • Nefesimizi geliştiren fiziksel egzersizler
 • Yoga pozisyonlarının nefes gelişimimize katkıları
 • Nefesimizi geliştirecek oyunlar
 • Şarkılarla nefes açalım
 • Haydi nefesle gevşeyelim
 • Meditasyon nedir nasıl yaparız 
 • Dikkat ve konsantrasyon çalışmaları
 • Hafızayı genişletmek
 • Eğlenceli nefes teknikleri
 • Sesimizi ve nefesimizi geliştirelim
 • Nefes al nefes ol stresi at
 • Kim korkar sınav kaygısından
 • Çocuklara doğru nefes alışkanlığı kazandırmanın yaratıcı yolları
 • Astım hastası çocuklar için nefes teknikleri
 • Nefes atölyesi  (2. Gün çocuklarla tüm bilgilerin uygulama yapıldığı eğlenceli çalışma)

Yelda Çetiner Kimdir?

Spor eğitimini 1988 de tamamlayan Çetiner uzun yıllar spor merkezleri, sosyal tesisler, kültür sanat merkezlerinde grup ve bireysel aerobik dersleri vererek mesleki hayatını sürdürdü. Kariyerinde sayısız uluslararası sertifika programlarına katıldı. Uluslararası pilates sertifika programını bitirip pilates eğitimlerine devam etti. Kişisel gelişimle 2002 yılında reiki eğitimi alarak tanıştı. Çeşitli enerji çalışmaları ile ilgilendikten sonra 2006 yılında nefes teknikleriyle tanıştı. 2009 yılında Quantum Breath Coach programını ardından nlp yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu eğitimlerini bitirip nefes teknikleri, nlp yaşam koçu ve öğrenci koçu oldu. Nefes eğitimlerini atölye programları ve bireysel holistik nefes terapisi seanslarıyla, kurumsal eğitimlerle devam etmektedir. Bu konularla ilgili düzenli olarak Ben TV’de: ”Nefesinle Yarat” adlı programı sunmakta, dergilerde ve web sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve tanıtıcı seminerler vermektedir.

Bu çalışmalar dışında çeşitli konularda (motivasyon, mutluluk, rezonans yasası, meditasyon) içerikli eğitimler veren Yelda Çetiner spor ve kişisel gelişim çalışmalarını İzmir, Ankara, Bursa ve İstanbul’da eş zamanlı sürdürüyor. Şimdilerde ağırlıklı olarak
”holistik nefes koçluğu eğitim programı” çalışmalarını sürdüren eğitmen, sosyal yardım kurumlarında sunumlar yapıp, projelerinde gönüllü olarak seminerler ve eğitimler vermektedir.

http://www.yeldacetiner.com/

_________________

SÜREÇ:

Eğitim, 11-12 Kasım Cumartesi ve Pazar günleri 10.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacaktır

Katılmak isteyen dostlarımızın rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz.

Uluslararası sertifika istenmesi durumunda 100 $ ek ücret dahil edilmektedir.

Katılım Bedeli: 2100 TL + % 18 KDV

Hemen Bilet Al

(Kredi Kartı ile 9 taksite kadar ödeme seçenekleri vardır)

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon:

Tuva Sanat – Bağdat Caddesi

0216 550 9910

0532 485 9862

info@tuvasanat.com

Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 Kızıltoprak / Kadıköy
(Florence Nightingale karşısı, Finansbank üstünde 4. kat)