ETKİNLİK BİLGİSİ:

Enneagram – Dokuz Tip Kişilik

Dr. Abdurrahman Subaş ile Enneagram – Dokuz Tip Kişilik (Uygulamalı Seminer) 17 Mart Cumartesi / 12.30 – 15.30 saatleri arasında Tuva Sanat – Taksim’de.

 

Bilinçli, anlamlı ve coşkulu bir yaşam için sizleri Enneagram seminerine davet ediyoruz. Enneagram, bireyler için ruhsal, psikolojik ve sosyal bir kişisel gelişim sistemi, kurumlar için etkili bir liderlik ve insan kaynakları aracıdır. 

Yöneticiniz, çalışanlarınız, partneriniz, çocuklarınız ya da eşinizle yaşadığınız çatışmalar acaba kişilik tiplerinizin farklı olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? 

Başkalarıyla ilişkilerimizde ve kendi içimizde çatışmalara sebep olan kişiliğimizdeki kör noktaları nasıl fark edebiliriz?

Bu ve daha fazla sorunun cevabını seminerimizde bulacak ve hayretinizi gizleyemeyeceksiniz. 

İçerik:

Enneagram nedir?

İnsanın öz (ruh) ve beden (ego-nefs) dizilimi nasıldır?

Duygu, zihin ve içgüdü (eylem) merkezinin fonksiyonları nelerdir?

Enneagramda açıklanan 9 farklı kişilik- mizaç tipi nasıl oluşuyor?

Dokuz kişilik tipinin genel özellikleri nelerdir?

Kişilik tipimiz aile, arkadaşlar ve iş süreçlerindeki ilişkilerimizi nasıl etkiliyor?

Duygu ve davranışlarımızdaki tutarsız değişikliklerin altında yatan dinamikler nelerdir?

Dokuz kişilik tipi için gelişim önerileri nelerdir?

Kişiliğimizi, mizaç baskısından kurtarmak mümkün mü?

Enneagram Kişilik Tipiniz Nedir?  Seminere katılanlara Enneagram Kişilik Testi ücretsiz yapılacaktır.

Enneagram: Dokuz Tip Kişilik & Mizaç Sistemi Nedir? 

Enneagram, tutarlı ve bütüncül bir kişilik modeli teorisidir. Ortaya çıkış ve kaynağı hakkında çeşitli varsayımlar öne sürülen, 3000 yıllık sözel aktarımla bugüne ulaştığı bilinen kadim bilgi Enneagram, 20. yüzyılın başında Kars doğumlu G.I. Gurdjieff tarafından öğrencilerine sözlü olarak aktarılmış, 20. yüzyılın ikinci yarısında psikiyatrist İchazo ve Naranjo’nun katkılarıyla günümüzdeki şeklini almıştır. 

Enneagram, kişiliğimizi doğuştan itibaren etkisi altına alan dokuz farklı mizaç türünü, mizacın kişilik üzerindeki etkisini ve bu etki sonucu gözlemlenen dokuz tip kişiliğin yapısını açıklayan sistemdir.

Dünyada büyük şirketlerin insan kaynaklarında kullandığı Enneagram tanıma sistemi, insanın potansiyelini tanımada kullanılan en gelişmiş sistem olma iddiasındadır. Enneagram kişilik-mizaç sistemi insan kaynaklarında işe alım, departman tercihi, yönetici tercihi, liderlik eğitimi, koçluk gibi iş süreçlerinde kullanılmanın yanında, okullarda bireysel rehberlik, mesleki rehberlik, mesleki yönelim gibi alanlarda da etkin kullanılmaktadır. İnsan ilişkilerindeki etkililiğinden dolayı ayrıca aile içi ilişkiler, çocuk yetiştirme gibi alanlarda da profesyonel olarak kullanılmaktadır. Enneagram ayrıca iletişim ve duygu yönetimi için grup ya da bireysel çalışmalarda en etkili sonuçları veren kişilik-mizaç sistemidir. 

Enneagram sadece kişiliği tanıma sisteminden ibaret değildir. Enneagram, anlamlı ve coşkulu bir hayat için çözümler sunan gelişmiş bir kişisel gelişim aracıdır. 

Enneagramla işyerinizde, ailenizde, sosyal çevrenizde ve en önemlisi içsel dünyanızda huzura yolculuk edeceksiniz. 

Enneagramla kişiliğinizi tanıdığınızda kaybettiğiniz yıllarınıza üzülmek yerine kazandığınız yıllarınıza sevineceksiniz. 

Eğitimci: Dr. Abdurrahman Subaş 

Marmara Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü 2017 doktora programı mezunudur. MEB’de 18 yıl öğretmenlik, yöneticilik araştırma ve proje yöneticiliği yapan Subaş, doktorasını tamamladıktan sonra serbest olarak Enneagram kişilik, liderlik, proje, istatistik, araştırma ve strateji konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Subaş, doktora tezinde okul yöneticilerinin liderlik stillerinin, Enneagram kişilik tipleri ile ilişkisini incelemiştir. Tezinde Enneagram Kişilik Ölçeği ve Dokuz Liderlik Stili Ölçeği ile birlikte Dinamik Liderlik Modeli’ni geliştirmiştir. 

www.facebook.com/EnneagramDokuzMizac

www.humanakademi.com/enneagram-km

____________

Kontenjan sınırı vardır. Katılmak isteyen dostlarımızın rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz.

Detaylı bilgi ve Rezervasyon:

Tuva Sanat - Taksim

0532 485 9862

info@tuvasanat.com

Atıf Yılmaz Caddesi No: 16-3 Beyoğlu/İstanbul

Seminer Katılım Bedeli: 125 TL

____________