ETKİNLİK BİLGİSİ:

DEVRİM NEVAL İLE FLAMENKO

Devrim Neval ile Flamenko dersleri her Salı 19.30 – 21.00 saatleri arasında Tuva Sanat – Taksim’de

FLAMENKO

Flamenko ayakkabısının ve kostümlerin enstrüman olarak kullanıldığı programın amacı; katılımcılara kompas, teknik kol, teknik ayak, postür, flamenko dönüşleri, kafa kullanımı bilgilerini uygulamalı olarak vermektir. İfade, mimik ve “flamenko duygusu”, flamenkonun 46 makamı içinden katılımcılara zengin bir yolculukla verilecek, teknik edinimler koreografiler içinde kullandırılacaktır. Katılımcıların flamenkonun yoğun tarihsel ve kültürel birikimi ile yoğrulup birer sahne insanı haline gelmeleri, ekip çalışması içinde tutkunun ve öfkenin dansını “yaşamaları” ve “yaşadıklarını göstermeleri” beklenir, desteklenir, hedeflenir.

Flamenko ritmin dansıdır. Katılımcılarda ritim duygusu ve asgari “kulak” aranacaktır. İkinci dersten itibaren flamenko ayakkabısı edinilmesi zorunludur. Flamenko çiftli dans değildir. Latin dansları ile (salsa vs) hiçbir benzerliği bulunmamaktadır. Makamların bir çoğu Türk insanının alışkın olmadığı ritim yapısındadır. Flamenko ezgi ve ritmine uyum saglamak istikrar, kararlılık ve tutku isteyen bir süreçtir. Flamenko verdigi kadarını dans edenden mutlaka geri alır… Temel hedefi “eğlence” olanlar için uygun bir dans degildir.

____________________

Eğitmen Devrim Neval

Modern Dans (4 yıl), Hukuk Fakültesi (4 yıl), Flamenko (4 yıl) mezunu olan, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitmenlik sertifikası sahibi hocamız, Flamenko İstanbul Derneği’nde, İsrail menşeili MDM Dans Topluluğu’nda, Rota Eğitim Kurumları’nda, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde dans eğitmenliği yapmakta, Flamenko İstanbul Derneği ve MDM Dans Topluluklarında dansçı ve koreograf olarak da görev almaktadır.Katılım Bedeli: 160 TL

____________________

Katılmak isteyen dostlarımızın rezervasyon yaptırmalarını rica ederiz.

Katılım Bedeli – Aylık / 4 Ders: 120 TL

Tuva Sanat – Taksim

0532 485 9862
info@tuvasanat.com

Atıf Yılmaz Caddesi No: 16-3 Beyoğlu/İstanbul
____________________