81 ilin sosyal ve kültürel gündemi Etkinlik Gazetesi’nde

Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşen kültürel, sanatsal, sosyal ve eğitsel etkinliklerin haritasını çıkaran yeni bir internet gazetesi yayın hayatına başladı. İçeriğini sosyal yaşamın canlı ve etkinliklerin kolay ulaşılabilir olduğu büyük illerle sınırlı tutmayan Etkinlik Gazetesi günlük yaşama güçlü sosyal ve kültürel boyutlar kazandırmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin sosyal ve kültürel gündeminin nabzını tutan Etkinlik Gazetesi, www.etkinlikgazetesi.com adresinde okuyucularıyla buluştu. İlgi alanını İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerle sınırlandırmayan yeni internet gazetesi, günlük yaşama sosyal ve kültürel boyutlar kazandırmayı hedefliyor.

Etkinlik Gazetesi, onlarca şehirde eğitim, kurs, seminer, atölye, meslek edindirme kursu, sergi, söyleşi, dinleti, konser, performans, festival, fuar, sempozyum, panel, kongre gibi sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel etkinlikleri şehir sakinlerinin bilgisine sunuyor. Site, bulundukları şehirdeki sosyal yaşama daha aktif olarak katılmak isteyenler için önemli bir boşluğu doldurduğu gibi, düzenledikleri etkinlikleri daha fazla kişiye ulaştırmak isteyenler için de etkili ve alternatif bir mecra oluşturuyor.

Etkinlik düzenleyenler kendi içeriğini ekleyebiliyor

Gazetenin içeriği iki ana kanaldan besleniyor. Bir yandan gazete editörleri etkinlik düzenleyen kurum ve kişileri takip ederek Türkiye’nin sosyal ve kültürel gündemini gazeteye taşıyor. Diğer yandan etkinlik düzenleyen kurum ve kişiler kendi içeriklerini gazeteye ücretsiz olarak ekleyebiliyor. Bu içerikler, gazete editörleri tarafından editoryal bir filtreden geçirilerek yayına alınıyor.

Etkinlik Gazetesi

www.etkinlikgazetesi.com